Loss or win 4

2. ledna 2008 v 18:27 | ss |  Frerard
Doufám že jste si Vánoce i Nový rok pořádně užili a jestli ne, tak ty příští budou určitě lepší.
Jinak mě hrozně moc těší že se mi tu obejvují komentáře:)
4
Stále Frankie
Oba jsme se bleskové oblékli a pádili ke dveřím. Teda spíš Gee, já byl za rohem a koukal jak se dveře otevíraj. ,,Dobrý den, pan Way?''řekl postarší policajt. Moment!! Policajt! Co ten tu dělá? ,,Do-dobrý den, ano to jsem j-já.'' odpověděl Gerard ,,Hledáme pana Franka Iera. Prý u vás byl, skrz nějaký rozhovor. Nemáte tušení, kde by teď mohl být?''úplně jsem ztuhnul a Gee taky. Co po mě můžou chtít? ,,No…eh…totiž..'' Gee něco koktal a tak jsem skočil k němu. ,, Já jsem tady, co potřebujete?'' celý nervozní jsem si kousal spodní ret a čekal, co přijde. ,,Zatýkám vás za bankovní zpronevěry a podvody s kreditními kartami.''vyletělo z něj a já vykulil oči a koukl se na Geparda. Ten měl podobný výraz jako já. ,,Co-cože?''nemohl jsem tomu uvěřit. Odběhl jsem si pro tašku. Rychle jsem ji prohledal. ,,Nemám peněženku!'' vykřikl jsem. ,,Někdo mi jí musel vzít.A vůbec, kdy jsem to měl jako udělat?''vytočeně jsem vyzvídal. ,, V posledních 12-ti hodinách.'' odpověděl ten plesnivej dědek. ,, Moment, celou tu dobu byl Frank tady, se mnou.'' vložil se do toho Gee. ,,Teď pane Iero musíte se mnou na stanici.'' ten blbej policajt se nedal odradit. ,,Nikam nepude! Neslyšel jste že mu někdo ukrad peněženku?!'' vyjel na něj naštvaném Gee. Chvíli se tam ještě dohadovali a já jen zaraženě zíral do země, ani poslouchat jsem nemohl. ,,Jestli se chcete hádat, můžeme pokračovat na stanici.'' téměř vyřval ten plesnivec, načež jsem rychle obejmul Všeho, dal mu pusu, strážníčkovi spadla brada a já se mu odevzdal. Nandal mi šíleně studený pouta, který hrozně tlačili. ,,Neboj, hned jak se to vyřeší, přijdu.'' řekl jsem a nastoupil do policejního auta, který smrdělo jako tři tejdny mrtvá kočka na záchodě v pajzlu na rohu ulice.
Gee
No to jsem celý já! Najdu někoho, kdo by mi mohl nahradit rodinu, a ani se nenadechnu a zas mi ho někdo vezme. Ale co, on nic neproved. Určitě se brzy vrátí. Chvíli po tom, co jsem se vzpamatoval, jsem na sebe něco hodil a šel poprvé do nové práce. Bylo to ve vydavatelství. Moje úloha se jmenuje asistent ředitele, ale spíš bych to nazval jako poskok a vařič kafí. Ale nebylo to zas tak špatný, jak to vypadalo. Docela fajn lidi a já si stihl přečíst pár Blesků a Aha. Když jsem skončil, řekl jsem si, že Frank už určitě bude doma a tak jsem to vzal zkratkou přes park.
Sněžilo mi do obličeje a tak jsem zrychlil krok. Najednou mi ujela noha a já seděl na zadku. Áááu. Sakra dyť tu není ani žádnej led. Poodstoupil jsem, prášil si kabát a udělal krok. Úúch ani s mojí prdelkou nemůžu kroutit…co teď? Rozzuřeně jsem si dupnul a…..tentokrát jsem ležel. Bolely mě i záda. Sedl jsem si a podíval se pod pozadí. Byl tam nějakej papírek, obalenej folií. Vzal jsem ho, setřel sníh a zamotala se mi hlava. Z toho papírku se na mě usmíval Frankův obličej. Byla to jeho občanka. Tak to by tady mohla někde být i jeho peněženka….klekl jsem si a začal po kolenou lézt okolo laviček a hledat. Jak jsem se tam tak brodil, najednou mi na hlavu vlít nějakej holub nebo co. Rychle jsem se otřásl a stoupnul si. Z hlavy mi spadl nějaká věc. Žádnej holub. Shýbl jsem se a natáh ruku. Zase papír…jé Frankieho řidičák! Rozhlédl jsem se kolem. Pani s kočárkem, dva malý kluci, babička s nákupní taškou, bezdomovec házící papíry z náký peněženky, holčička s brašnou,…počkat! Bezdomovec házící papírky z Frankovo peněženky!!! Rychle jsem k němu přiběhl a vytrhl mu jí z ruky. Jo je to jeho. ,,Kde jste to sebral?''vykřikl jsem. ,,Coo? Coo?''chraptěl. ,,Říkám kde jste sebral tu peněženku!''opakoval jsem. ,,Dal mi jí Bob, ale je na nic. Žádný prachy tam nejsou.'' řekl.,, On si klidně veme kreditky a pak si tu chodí jako bohatej panáček.'' pokračoval.
Na nic jsem nečekla, čapnul ho za bundu a táhl ho k nám domu. ,,Frankiiiiiie jsem doma. Mam překvapení.'' křikl jsem do dveří. Nic. ,,Haloooo?'' zase nic. Není doma. Tak to ho ještě nepustili?? Omluvně jsem se koukl na toho trhance a vlekl ho na policajty. Rozrazil jsem dveře něčí kanceláře. ,,Hned pusťte Franka! Nic neudělal. Tady mam důkaz.'' ukázal jsem na ctěného muže. ,,Víte kde jste?'' řekl nějaká sekretářka, která vylézala z pod stolu, u kterého seděl ňákej tlustej páprda. ,,To je mi jedno. A vy povídejte všechno, co jste řekl mě.'' řekl jsem a bezdomovec spustil. Jak domluvil, sekretářka se s obavami v očích, zamračeně podívala na šéfa a řekla. ,,To je ten Iero.'' ten chlápek vzdechnul, někam zavolal ať Franka pustí a řekl mi, že na něj můžu počkat. Mýho zachránce bezdomovce si tam nechali na nějaký papírování.
Šel jsem na chodbu a sedl si na lavici. Nemohl jsem udržet úsměv. Zase budeme spolu. Mohl bych ho dneska vzít na večeři, když musel celej den tvrdnout tady. Čekal jsem asi pět minut. ,,Pohni Iero, nebo ti pomůžu.'' zařval policajt s afrem až na mars. Za ním nejspíš šel Frankie, ani na něj nebylo přes to háro vidět. Vstal jsem a rozběhl jsem se k němu. Když jsem u něho zastavil, chtělo se mi brečet. Kulhal, měl roztrhané oblečení, monokl a byl celej od krve.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pájina pájina | Web | 2. ledna 2008 v 18:52 | Reagovat

sakra co snim na tý stanici dělali?? ho tam snad znásilňovali ne??xD

2 Dee Dee | Web | 2. ledna 2008 v 21:49 | Reagovat

Policajti sú proste svine...

3 XDXD XDXD | Web | 3. ledna 2008 v 15:52 | Reagovat

Hah, není ten polda náááhodou Rajíšek xD??

4 Saxana Saxana | Web | 4. ledna 2008 v 11:51 | Reagovat

Sakra... Takto ublížiť Frankiemu...:( Tý policajti schytajú odo mňa :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama